24 Mart 2014 Pazartesi

saatler geçmeli


''ki sana değişe değişe aktım / kimi zaman bir japon gibi uykusuz kaldım''

-Turgut Uyar

Erken yorulmamalı, yavaş yaşamalı. Usul usul sevebilmeli. Göz altı sarhoşluklarına ''merhaba'' dememeli. ''Günaydın'' olmayan sabahlar kalmamalı. Sigara sayısı artmamalı. Boğaza yerleşen düğümü, kalbe oturan fili siktir etmeli. Kokular gelmeli-geçmeli ve gitmeli. İçimizden geçip yeryüzünün herhangi bir güzelliğine düşmeli. Çiçek açan ağaçlara, ılık rüzgara, bir çocuk gülüşüne yerleşmeli. Değişen vücut ısısıyla loş odaların ışığı açılmalı. Uyanmalı. Kendine gelmeli. Bozulan kimyayı düzeltip kocaman gülümsemeli öz'e kavuşmalı. Kalp çarpmamalı, atmalı. ''Anlamıyorsun'' diyebilmeli. Unutmamalı sözün devamını. İnsan, içindeki cümleleri o an'a o an dökmeli. Biriktirip sabahları zehir etmemeli. Tende iz bırakmamalı. Tende iz bırakmamalı. Tende iz bırakmamalı.

Saatler geçmeli uyku arasında açılan gözlerden. Saatler geçmeli sevişmelerden. Saatler geçmeli orgazm sigaralarından. Saatler geçmeli içimden. Saatler geçmeli kitaplardan, şarkılardan. Saatler geçmeli kedi özleminden. Saatler geçmeli ellerimizin arasında sızan adamlardan. Saatler geçmeli tahammülsüzlükten. Saatler geçmeli paranoyalardan. Saatler geçmeli kutsaldan, tutkudan, yalancıdan, şiirden. Saatler akıp gitmeli bir nehir gibi, sırtından.

Saatler geçip gitmiyor.

Bugün günlerden Ahmet Erhan. Acı, yüreğimden beynime sızar.

Bu iç döküş pink floyd - time, efes malt ve panik atak eşliğinde yaşanmıştır. Yayında ve yapımda emeği geçen -bilhassa'sız- tüm arkadaşlar güne kahveyle devam etsin. Ayrıca, bu duyguyu not alın geçmeyecek demiştim. Döndük dolaştık aynı yerdeyiz.

G,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder